с. Скрипиця

Скрипиця

Скрипиця — перша згадка – 1796 рік.

Георгафія

Село знаходиться за 18 кілометрів від районного центру і залічничної станції Любомль, за 135 кілометрів від обласного центру, за 38 кілометрів від Польщі. Має автобусне сполучення з містами Луцьком, Володимир-Волинськом, Ковелем. Площа - 10,2 га. Населення 226 осіб, переважно українці, 76 дворів.

На південно-західній стороні від села бере початок річка Став, ліва притока Вижівки.

Історія

Згідно з переказами місцевих жителів назва села походить від назви музичного інструменту (скрипки). Існує така легенда, що колись скрипаль Кузьма, перебуваючи у турецькому полоні марив Україною. Неодноразово намагався втіки в неволі. Одного разу йому таки вдалося вирватися в тенет ворога, забравши з собою юну дівчину, теж українку. Довго вони йшли в темну пору доби, а вдень ховалися в непрохідні ліси. Діставшись до України, в непрохідних лісах знайшли галявинку там і зупинилися. Збудував Кузьма хатину, одне за одним почали з'являтися діти (в основному сини). Перед молодою сім'єю постала потреба десь брати кошти на існування. Тоді почав Кузьма робити скрипки і носити їх на продаж у сусідні поселення. Навчив синів грати на скрипці. Дуже гарно вигравали сини, і стали у сусідніх поселенях казати на них «скрипалі ці». Звідси і пішла назва села Скрипиці, а жителі села в основному носять прізвище Кузьмич.

У селі розташовані клуб, два магазини промислових та продовольчих товарів.