Державна податкова служба

Волинські податківці активно консультують підприємців у місцях здійснення діяльності щодо положень Закону № 3219-IX

Про особливості повернення на «довоєнну» систему оподаткування волинським підприємцям у містах та селах Волині розповідають фахівці податкового аудиту, оподаткування фізичних осіб та контролю за обігом підакцизних товарів Головного управління ДПС у Волинській області.

Робочі групи, які інформують з питань реєстрації РРО/ПРРО та поновлення відповідальності за порушення законодавчих вимог у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідно до вимог Закону № 3219-IX, розпочали роботу з 8 серпня 2023 року.

Тож представникам бізнесу Волині, яких закон зобов’язує працювати з РРО, варто очікувати візиту податкових інспекторів. Втім, наразі місія податківців – не перевіряти, а переконати підприємців працювати з дотриманням законодавчих вимог,- зазначають у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Насамперед, представники податкової служби в області наголошують про скасування можливості для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І та ІІ групи не сплачувати єдиний податок, а також інформують про вимоги до застосування РРО представниками бізнесу, зокрема і спрощенцями, за виключенням І групи.  

Таке безпосереднє спілкування сприяє налагодженню конструктивної комунікації з представниками місцевого бізнесу. оскільки дозволяє зорієнтувати представників підприємництва у змінах, внесених Законом № 3219-IX.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновлено.  

Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі. Із переліком відповідальних осіб, у яких можна отримати консультаційну допомогу щодо застосування ПРРО, можна ознайомитися за посиланням .на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

ПОГОДЖЕНО:

В.о. заступника начальника                                                                    Оксана ЛЕВЧУК

В.о. завідувача сектору

інформаційної взаємодії                                                                       Любов ГАРАНІНА

 


 Фото без опису

e-mail: vl.official@tax.gov.ua

vl.tax.gov.ua

43027, Луцьк, Київський майдан, 4

телефон: (0332)777-118

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь