с. Масловець

МАСЛОВЕЦЬ

Географія

Масловець знаходиться за 15 кілометрів від районного центру і залічничної станції Любомль, за 138 кілометрів від обласного центру, за 35 кілометрів від Польщі. Має автобусне сполучення з містами Луцьком, Володимир-Волинськом, Ковелем. Село складається з восьми вулиць (Слави, Зелена, Лугова, Спортивна, Лозова, Шкільна, Бокова, Дружби,). Населення становить 567 осіб, переважно українці, 145 дворів.

Село лежить між двома річками — Став — на півдні (бере початок в урочищі Золото), Загребля — на півночі (бере початок в р-н вулиць Шкільної та Лугової).

На південно-західній стороні від села бере початок річка Нережа.

Історія

Згідно з переказами місцевих жителів і деяких науковців, на території села був хутір, де була маслобойня (єдина на округу), звідси і пішла назва села Масловець. Створення відбулося в часи колективізації (1927 р.), коли людей пересилили з хуторів. Назви хуторів збереглися до сьогодні — Марків, Карпів, Буянцев, Костев і т. д.

Назва села походить від урочища Молокуша

Інфраструктура

У селі розташовані:

-загально-освітня школа І ступеня, після закінчення якої школярі продовжують навчання переважно в Головненській ЗОШ І ІІІ ступеня

-бібліотека - книжковий фонд якої останнім часом дуже оновився

-футбольний майданчик - знаходиться на південно-східній окраїні села.

-ФАП - тут в змозі надати першу медичну допомогу та в розпорядженні якої є ліки першої необхідності.

-кафе-бар, знаходиться за адресою вул. Слави 39

-приватний магазин - переважно продуктовий, відкритий 25 травня 2014 року, знаходиться за адресою вул. Слави 36

-сільський клуб - працював до 1997 року.

Відомі люди

Василь Степанович Пікалюк (16 листопада 1954, село Масловець Любомльского району Волинської області) - доктор медичних наук, професор, академік АН В України.

Народився 16 листопада 1954 року в селі Масловець Любомльского району на Волині. Після закінчення Тернопільського медичного інституту був рекомендований на наукову роботу (аспірантура при кафедрі нормальної анатомії). Кандидатську дисертацію захистив в 1983 році, в 1978-1984 рр. працював асистентом кафедри, а в 1985 році був обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри нормальної анатомії Луганського медичного інституту.

Там він пропрацював 10 років, захистивши докторську дисертацію (1991), ставши професором (1993), деканом лікувального факультету (1991), проректором по навчальній роботі (1993).

У 1995 році після утворення Волинського державного університету ім. Лесі Українки на конкурсній основі обраний на посаду проректора по науковій роботі,паралельно очолюючи

кафедру фізичної реабілітації і спеціалізовану вчену раду. У серпні 2001 року затверджений на посаді завідувача кафедрою нормальної анатомії людини в Кримському державному медичному університеті ім. С. И. Георгіївського.

На сьогодні кафедра є базовою для морфологічних кафедр медичних внз України по впровадженню навчальний процес кредитно модульної системи освіти, а завідувач кафедрою очолює експертний радий МЗУкраїни з анатомії людини.

Автор більше 550 публікацій, серед яких 8 патентів, 5 монографій, 7 підручників, 2 словники, 40 навчальних посібників і практикумів. Підготував 3 доктори і 12 кандидатів наук, керує роботою морфологічного науково-дослідного центру, на базі якого виконуються 2 держбюджетних теми, 3 докторських і 13 кандидатських дисертацій.

Науковий напрям: екологічна і функціональна остеологія;експериментальна і клінічна лікворологія, система стовбурових клітин.

Шифр наукової спеціальності - 14.00.02 - анатомія.

Очолює Кримське республіканське суспільство анатомів,гістологів, ембріологів і топографоанатомів, член правління Всеукраїнського наукового товариства морфологів, член республіканської і голова університетської проблемних наукових комісій"Морфологія", заст. голови спеціалізованого вченого радого із захисту докторських дисертацій, член редакційних колегій 6-ти профільних наукових журналів,експерт ВАКа.

Друкується в художньо-публіцистичній періодиці,співпрацює з мас-медіа. Нагороджений почесним знаком "Відмінник утворення України", почесними грамотами МО і МЗ України кабінету міністрів Криму.

Грошев Олександр Іванович - Герой Уккраїни. Був бійцем 7-ї роти 3-го батальйону 80-ї львівської аеромобільної бригади. Загинув в донецькому аеропорту 20 січня 2015 року.

Микола Миколайович Сушик (13 вересня 1983, село Масловець Любомльского району Волинської області) - голова Любомльської районної ради з 14 березня 2014 року, керівник Любомльської районної партійної організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода", закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки за спеціальністю «Політологія» та здобув кваліфікацію політолога, викладача політології. З 2006р.- інженер по охороні праці в Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, 2012р. помічник - консультант народного депутата України.