День вишиванки – свято національної єдності.

Дата: 16.05.2019 14:25

День вишиванки – свято національної єдності.
У третій четвер травня вся Україна відзначає День вишиванки. Вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.
Вишивка сьогодні прикрашає сучасний одяг, надає йому своєрідності і неповторності.
Нас, українців, по вишиванках і чарівних рушниках – оберегах упізнають в усьому світі. Українська жінка і сорочку синові вишиє, і доньці рушника на щастя, на долю.
Тож до Дня вишиванки в бібліотеці для дорослих смт. Головне оформлена виставка – рушників «Рушник – оберіг та молитва українського народу» та книжкову виставку «І на тім рушникові…».
Тут представлені вишиті рушники, та ікони, місцевої майстрині Анастасії Василівни Хацер. Яка ознайомила з історією зародження любові до вишивки. Саме з бібліотеки розпочалось її захоплення.
Привітав учасників виставки селищний голова Микола Демедюк, який підкреслив, що вишиванка – це генетичний код українців. Його вразила майстерність робіт та самовідданість рукодільниці своїм захопленням.
З виставкою ознайомилися учні 5-Б клас Головненського ліцею (класний керівник Галина Василівна Маїло).
Хай усі навколо день новий стрічають,
І співають гучно радісних пісень.
Бо сьогодні свято, українці знають
Й весело святкують вишиванки день.